Versiuni disponibile în China
La hibrizi, puterea din tabel e a motoarelor electrice, iar autonomia e cea electrică, pe ciclul chinezesc CLTC.
Fișă tehnică și dotări
Date pentru versiunea 2026 Tank 700 New Energy 3.0T 360 CP V6 9AT Hibrid plug-in 37,1 kWh. Celelalte versiuni diferă prin motorizare, baterie și dotări; îți trimitem fișa exactă pentru exemplarul ales.
Informații generale
| Marcă | Tank |
|---|
| Model | 700 New Energy |
|---|
| Producător | Tank |
|---|
| Versiune | 2026 Tank 700 New Energy 3.0T 360 CP V6 9AT Hibrid plug-in 37,1 kWh |
|---|
| Data lansării | 20.04.2026 |
|---|
Parametri de bază
| Categorie | SUV de clasă mare |
|---|
| Combustibil | Hibrid plug-in |
|---|
| Structură caroserie | Pe șasiu cu cadru |
|---|
| Caroserie | SUV |
|---|
| Număr de uși | 5 |
|---|
| Număr de locuri | 5 |
|---|
| Configurație caroserie | SUV, 5 uși, 5 locuri |
|---|
| Viteză maximă (km/h) | 190 |
|---|
| Accelerație 0–100 km/h, date producător (s) | 5,6 |
|---|
| Normă de poluare | China VI |
|---|
| Putere maximă (kW) | 395 |
|---|
| Cuplu maxim (Nm) | 800 |
|---|
Baterie și autonomie
| Tip baterie | Litiu-ion ternară (NCM) |
|---|
| Capacitate baterie (kWh) | 37,1 |
|---|
| Producător celule baterie | Svolt |
|---|
| Încărcare rapidă | Da |
|---|
| Răcire baterie | Cu lichid |
|---|
| Putere încărcare rapidă (kW) | 103 |
|---|
| Autonomie WLTC (km) | 90 |
|---|
Frâne
| Frâne față | Discuri ventilate |
|---|
| Frâne spate | Discuri ventilate |
|---|
| Frână de parcare | Electrică |
|---|
Confort și dotări
| Aer condiționat | Automat |
|---|
| Oglindă retrovizoare interioară | Antiorbire automată, oglindă digitală |
|---|
| Porturi multimedia/încărcare | USB, Type-C |
|---|
| Număr porturi USB/Type-C | 2 față + 3 spate |
|---|
| Iluminare ambientală | Multicolor |
|---|
| Încărcare wireless telefon | Față |
|---|
| Putere încărcare wireless | 50 W |
|---|
| Tip cheie | Telecomandă, Bluetooth |
|---|
| Acces fără cheie (uși) | Față |
|---|
| Praguri laterale | Cu acționare electrică |
|---|
Dimensiuni
| Lungime (mm) | 5.105 |
|---|
| Lățime (mm) | 2.061 |
|---|
| Înălțime (mm) | 1.985 |
|---|
| Ampatament (mm) | 3.000 |
|---|
| Ecartament față (mm) | 1.742 |
|---|
| Ecartament spate (mm) | 1.757 |
|---|
| Dimensiuni L × l × h (mm) | 5.105 × 2.061 × 1.985 |
|---|
| Gardă la sol, încărcat complet (mm) | 249 |
|---|
| Unghi de atac (°) | 23 |
|---|
| Unghi de degajare (°) | 28 |
|---|
| Adâncime maximă de vad (mm) | 900 |
|---|
Uși și geamuri
| Geamuri electrice | Față/spate |
|---|
| Oglinzi exterioare | Reglaj electric, pliere electrică, memorie, încălzire, înclinare automată la mers înapoi, pliere automată |
|---|
| Geamuri cu acționare one-touch | Toate |
|---|
| Uși cu închidere asistată (soft-close) | Hayon |
|---|
| Parasolare geamuri laterale spate | Cu acționare electrică |
|---|
| Oglinzi de machiaj | Șofer (cu lumină), pasager (cu lumină) |
|---|
| Ștergătoare cu senzor de ploaie | Da |
|---|
| Trapă/plafon panoramic | Trapă electrică |
|---|
| Tip deschidere uși | Convenționale |
|---|
Tracțiune
| Tip tracțiune | Motor față, tracțiune integrală |
|---|
| Tip tracțiune integrală | La cerere (automată) |
|---|
| Diferențial central | Ambreiaj multidisc |
|---|
Asistență la condus
| Moduri de condus | Sport, Eco, Standard/Confort, Off-road, Zăpadă |
|---|
| Senzori de parcare | Față/spate |
|---|
| Număr de camere în habitaclu | 1 |
|---|
| Imagini de asistență | Camere 360°, imagine laterală unghi mort |
|---|
| Număr de camere | 11; opțional: 12 |
|---|
| Număr de senzori ultrasonici | 12 |
|---|
| Număr de radare cu unde milimetrice | 3 |
|---|
| Sistem de vedere pe timp de noapte | Opțional |
|---|
| Număr de senzori LiDAR | 1 |
|---|
| Procesor ADAS | Nvidia Drive Thor-U |
|---|
| Pilot automat | Adaptiv, pe tot intervalul de viteză |
|---|
| Putere de calcul totală | 700 TOPS |
|---|
| Furnizor hărți | Amap |
|---|
| Nivel de asistență la condus | L2 |
|---|
| Sistem avansat de asistență la condus | Coffee Pilot |
|---|
Motor electric
| Tip motor electric | Sincron cu magneți permanenți |
|---|
| Putere totală motoare electrice (kW) | 130 |
|---|
| Cuplu total motoare electrice (Nm) | 495 |
|---|
| Putere maximă motor față (kW) | 130 |
|---|
| Putere totală motoare electrice (CP) | 177 |
|---|
| Cuplu maxim motor față (Nm) | 495 |
|---|
| Putere totală sistem (kW) | 395 |
|---|
| Cuplu total sistem (Nm) | 800 |
|---|
| Număr de motoare electrice | 1 |
|---|
| Amplasare motoare | Față |
|---|
Motor
| Normă de poluare | China VI |
|---|
| Putere maximă (kW) | 265 |
|---|
| Cuplu maxim (Nm) | 560 |
|---|
| Cod motor | E30Z |
|---|
| Capacitate cilindrică (cm³) | 2.993 |
|---|
| Capacitate cilindrică (l) | 3,0 |
|---|
| Motorizare | 3.0T 360 CP V6 |
|---|
| Admisie | Turbocompresor |
|---|
| Dispunere cilindri | În V |
|---|
| Număr de cilindri | 6 |
|---|
| Supape pe cilindru | 4 |
|---|
| Distribuție | DOHC |
|---|
| Putere maximă (CP) | 360 |
|---|
| Turație la putere maximă (rot/min) | 6.000 |
|---|
| Turație la cuplu maxim (rot/min) | 1.750–3.500 |
|---|
| Carburant | Benzină 95 |
|---|
| Alimentare | Injecție mixtă |
|---|
| Material chiulasă | Aliaj de aluminiu |
|---|
| Material bloc motor | Aliaj de aluminiu |
|---|
| Amplasare motor | Longitudinal |
|---|
| Putere netă maximă (kW) | 260 |
|---|
Consum de combustibil
| Consum de combustibil WLTC (l/100 km) | 2,97 |
|---|
Multimedia
| Număr de difuzoare | 21 de difuzoare |
|---|
Iluminare
| Fază scurtă | LED |
|---|
| Fază lungă | Laser |
|---|
| Proiectoare de ceață față | LED |
|---|
Siguranță
| Airbaguri frontale | Șofer/pasager |
|---|
| Airbaguri laterale | Doar față |
|---|
| Airbaguri cortină | Față/spate |
|---|
Ecrane și sistem
| Afișaj computer de bord | Color |
|---|
| Diagonală bord digital | 12,3 inchi |
|---|
Scaune
| Tapițerie | Piele naturală |
|---|
| Reglaje scaun șofer | Longitudinal, înclinare spătar, înălțime (4 direcții), extensie șezut, suport lombar (4 direcții) |
|---|
| Reglaje scaun pasager | Longitudinal, înclinare spătar, înălțime (2 direcții), extensie șezut, suport lombar (4 direcții) |
|---|
| Scaune față reglabile electric | Șofer/pasager |
|---|
| Funcții scaune față | Încălzire, ventilație, masaj |
|---|
| Memorie scaune | Șofer, pasager |
|---|
| Reglaje scaune spate | Înclinare spătar |
|---|
| Funcții scaune spate | Încălzire, ventilație, masaj |
|---|
| Rabatare scaune spate | Asimetrică |
|---|
| Cotieră centrală | Față/spate |
|---|
Direcție
| Material volan | Piele |
|---|
| Reglaj volan | Cu acționare electrică |
|---|
| Servodirecție | Electrică |
|---|
| Selector de viteze | Electronic, pe coloana volanului |
|---|
Suspensie
| Suspensie față | Independentă, cu brațe suprapuse |
|---|
| Diferențial autoblocant/blocare diferențial | Blocare diferențial față, blocare diferențial spate |
|---|
| Suspensie spate | Independentă, cu brațe suprapuse |
|---|
| Suspensie reglabilă | Opțional: reglare amortizare, reglare înălțime |
|---|
| Suspensie pneumatică | Opțional |
|---|
| Cârlig de remorcare | Opțional: automat |
|---|
Anvelope și jante
| Material jante | Aliaj |
|---|
| Anvelope față | 275/50 R22; opțional: 275/60 R20 |
|---|
| Anvelope spate | 275/50 R22; opțional: 275/60 R20 |
|---|
| Roată de rezervă | Dimensiune normală |
|---|
Transmisie
| Număr de trepte | 9 |
|---|
| Tip transmisie | Automată |
|---|
| Cod transmisie | 9AT |
|---|
| Cutie de viteze | Automată cu 9 trepte |
|---|
Garanție
| Garanție | 5 ani / 150.000 km |
|---|
| Garanție primul proprietar | Garanție pe viață pentru motor |
|---|
Mase și capacități
| Capacitate rezervor (l) | 85 |
|---|
| Masă proprie (kg) | 3.165 |
|---|
| Masă maximă tehnic admisibilă (kg) | 3.630 |
|---|
Întrebări despre Tank 700
Cât costă un Tank 700 adus din China în România?
Prețul depinde de versiune, an, kilometri și culoare. Dacă avem modelul în stoc, prețul exemplarului apare mai sus, în caseta de preț. Pentru celelalte, îți trimitem pe WhatsApp oferta completă, la cheie.
În cât timp ajunge mașina?
Aproximativ 60 de zile de la semnarea contractului. Termenul exact îl primești în ofertă.
Pot lua Tank 700 în leasing?
Da. Lucrăm cu toate firmele de leasing, de exemplu Banca Transilvania, Raiffeisen și BRD, atât pentru persoane fizice, cât și pentru firme.
Cum se încarcă în Europa?
Versiunile pentru China au altă mufă de încărcare decât cea europeană. Primești un adaptor pentru stațiile din Europa sau, contra cost, înlocuim mufa cu una europeană.
Sistemul multimedia este în limba engleză?
Da. Înainte de livrare, sistemul multimedia și bordul sunt trecute în limba engleză.
Ce înseamnă autonomia CLTC?
CLTC este ciclul de testare chinezesc. Dă valori mai mari decât ciclul european WLTP, așa că autonomia reală pe drumurile din România este mai mică decât cea din tabel.